Irsko – Bovagh House

Dnes se vám pokusím zprostředkovat místo, kde jsme několik nocí s ohromnou radostí nocovali a pobývali – Bovagh House.

Ubytování jsme našli přes Airbnb. Jde o dům z poloviny 18. století zařízeného v georgiánském stylu. Toto panské sídlo je obklopeno nádhernou přírodou, rozlehlými zelenými pozemky, lesy i řekou. Zároveň je v podstatě nedaleko turistických atrakcí, kam jsme se chystali.

Podle fotek jsme zhruba věděli, co čekat, ale zdaleka jsme netušili, že budeme naprosto ohromeni! Dům měl úžasnou atmosféru starých časů umocněnou stylovým zařízením – nábytkem, poctivými materiály a dobrým vkusem majitelů. To vše dohromady vytvářelo dokonalé místo, odkud se nám ani nechtělo. Dovedla bych si představit tam být týden zavřená a jen se kochat, číst si u krbu stovky časopisů a knih nacházejících se ve všech koutech domu, nevytáhnout z něj paty, maximálně do okolní přírody.

Vyhovovalo nám, že byl dost velký na to, aby si tam v případě potřeby každý našel soukromí. Barču jsme v něm neustále hledali:-). Vše bylo čisté a je znát, že majitelka se zaměřuje i na detaily –  dekorace, kytky v každé místnosti. Mimochodem ty nezvadly za celý náš pobyt!

Teď už nechám mluvit fotky, připravte se, je jich dost:

 

 

V přilehlém skleníku to zatím vypadá takto:

 

Budovy za domem – ty kamenné se mi obecně také moc líbily, všude:

 

Vstupní hala – pohled od schodiště

schodiště:

 

 

Z naší ložnice – už dlouho jsem se tak pěkně nevyspala jako právě tam. Ta okna:

 

 

 

alespoň část koupelny

tady spaly děti

kuchyň

 

 

 

 

 

Průchod z kuchyně přes společenskou místnost s televizí:

A místnost, kde jsem trávili asi nejvíce času, hlavně večer:

 

 

 

 

 

 

 

A příště už fotky z prvního výletu.

16 Comments

 1. Krásný dům s atmosférou. Nedivím se, že jsi byla nadšená. Měli jste ho jen sami pro sebe nebo tam byli i domácí či nějací další hosté?

 2. Úžasné fotoreportáže. Je to nádherná země. Ach to bydlení …. nemá chybu :)))
  Horké letní pokračování přeje Eva

  • M.

   Evi, dekuji, ano, byt tam fyzicky je pak ještě o dost intenzivnejsi nez na fotkách, ale to ty vis:-). M.

 3. Marci, už jsem se kochala průběžně na IG. Fakt nádhera, celé vaše putování. Úplně se tam vidím :-)) Hezkou neděli D.

 4. Helena

  Nádhera, Marcelko. V podobném době jsem bydleli před pár lety v Sussexu, od brány je jelo kilometr parkem, než jsme dojeli k domu… Snad ještě někdy…
  Pa, Helena

 5. Anonymous

  Úplne som nadšena z nadherných fotiek Marcelko, a na živo to muselo byť veľmi baječne. Zo všetkeho najviac na mňa zapôsobili tie ružičky s astrami vo váze, a to že vydržali celý pobyt. U nas ruže z kvetinarstva predsa vydržia vo vaze tak najviac tri dni 😩Veeeeeľmi sa tešiiiim na pokračovanie.

  • M.

   Moc dekuji, my jsme se take divili, ze vydrzi ve stejne vode tolik dni. Mozna je to tim, ze ty teploty jsou proste nižší a stalejsi. M.

 6. Veronika P.

  Úžasné bydlení, i ten zpustlý skleník má něco do sebe! Dovolená snů…
  V.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )