Ideální ráno

Jak by asi vypadalo to mé ideální ráno? Tak to vím docela přesně:-).

Probudím se v den, kdy nemám žádné povinnosti, pracovní ani domácí, a bez buzení budíku, dětí, čehokoliv. Zůstanu v posteli tak dlouho, jak budu chtít. Budu mít u sebe něco dobrého k jídlu i pití, třeba i pěknou květinu a voňavou svíčku, zajímavý časopis, v domě bude naprosté ticho a klid.

Budu si číst a brouzdat po oblíbených stránkách na netu, nebo budu plánovat nějaký můj další malý DIY  projekt. Nevylezu do oběda, dopoledne bude dlouhé, klidné. Pak by mohl následovat běh ve slunečném počasí a následně ten blažený pocit, kdy je tělo příjemně unavené, endorfiny vyplavené a vás těší pocit, že jste pro sebe udělali něco prospěšného. A pak už sprcha a dobrý lehký oběd, ale to už končí ráno a začíná další část dne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A kolik takových rán mívám? Žádné:-). Jednou za čas by se mi to líbilo, to jo, ale já si strašně ráda užívám i ta rána běžná, všichni čtyři v posteli, v naší, nebo třeba i jinde, někde na výletě. Pravda, jsou časná, někde kolem šesté i dříve, nehledě na den nebo roční dobu, a ani ne vždy bez emocí a napětí, ale já vím, že až se dostaví ta rána “ideální”, bude se mi právě po těchto “všedních” neskutečně stýskat. Asi by bylo divné, kdyby se k nám v sobotu ráno tulil 18letý syn a 15letá dcera:-), a to už mi tedy zbývá jen “pár” let. Já nechci, ať čas tak letíííííí!!!!!!!!

A co by nemělo chybět v to vaše ideální ráno?

Pěkný den a pokud se vám hrneček na fotkách líbí, můžete si o něj zasoutěžit kuk.

20 Comments

 1. Alena Vyskočilová

  Keď Dorotka odchádzala do Londýna, bola mesiac doma zo štúdii z Brna, a bola hlavne v objatí so mnou, aj večer v posteli:-).
  Moje jediné prítulné dieťa, autíci kontakt neznášajú, Mila som sa nemohla dotknúť ani pri sprchovaní…
  Napadlo ma, ako dobre sa Ti prebúdza, keď máš tak pekne okolo seba, aj ja to tak potrebujem:-).

  • M.

   Dekuji, Alenko, uvidíme, jak dlouho to vydrzi u tech nasich, vim, ze prijit to musí a ze to tak je spravne. Pekny den. M.

 2. Marcelko, já taková ideální rána taky nemám. Mám rána, kdy se spěchá do školy s jedním dítětem a to druhé mi pak celé dopoledne zůstává doma až do oběda, kdy se zas jede do školy pro to první. A rána o víkendu jsou opět stávací, pokud jsou všichni zdrávi, tak se chodí bruslit a pokud je někdo nemocný, tak se taky brzy stává, protože i ten nemocný nemůže dospat Studia Kamarád. Ale taky si kladu otázku, co bude až budou velcí – bude se mi ráno vůbec chtít spát? A vždy vyvodím podobný závěr – ať ten čas tak neletí 🙂 Marcelko, a ten černobílý přehoz je nádherný 🙂 Ivana

 3. JO! Přesně takhle jsem si také vysnila svá rána. Dnes, když jsou děti dospělé a bydlíme s manželem sami, si takové ráno můžu udělat prakticky každý víkend. A myslíš, že si ho udělám? Možná jenom, když jsem nemocná. Jinak se ráno budím v pět a už přemýšlím, do čeho se pustím, co uvařím, co jsem nestihla přes týden…Těším se, že třeba za dvacet let, až budu v důchodu si to vynahradím. Ale nevím, nevím…:-))
  Krásné dny Marcelko.
  H.

  • M.

   Dekuji, Henrieto, vždy chceme, co nemame, asi je to tak vlastne dobře:-), pekny den. M.

 4. Jana - Mé malé radosti

  No, tak takové ráno by se mi taky líbilo … a taky žádné takové nemám :))) Tak snad někdy 🙂 Hezký víkend, Jana

 5. Já už mám dítě velké a “zdomu”, takže moje víkendová rána bývají poklidná dost často. Jen nerada jím v posteli, takže ve chvíli, kdy začnu mít hlad, se z postele přesouvám do křesla, kde začínám den obvykle s miskou ovesné kaše, konvicí čaje a den starými novinami. A narozdil od Henrietty to nebývá v pět, ale minimálně po osmé, někdy po deváté. Jen je pak to dopoledne hrozně krátké a nic nestihnu.
  Běžná rána v pracovní den jsou rychlejší a vstává se mi do nich podstatě hůř, protože po šesté je prostě MOC BRZO :-).
  Hezkou sobotu

  • M.

   Ano, každý mame sve rituály, ja tedy zavidim tu dobu, kdy vstavas:-). Hezky zbytek dne. M.

 6. Marci, zrovna zítra takové ráno budu asi mít. Bertík šel nocovat k bráchovi a já tím pádem nic nebudu muset 😉 jsem sama zvědavá, jak s tím naložím, vůbec to neumím :-)) hezký večer D.

  • M.

   Tak Dani, poradne si to uzij! Urcite to bude super, i když se Ti bude moooc styskat. Hezky vecer i zbytek vikendu:-). M.

 7. Martina Puchingerová

  Marcelko, jako byste mi mluvila z duše. Někdy mám pocit, že dám obě děti našim a my dva ráno vstaneme, až budeme chtít, v klidu a v poklidu strávíme celé dopoledne. I já o tom sním. Pak si říkám, že příští víkend půjdou aspon na noc a my si někam vyjdeme, další víkend to odsunu, protože mi to je líto a pak si to říkám znovu a znovu. Jenže proč? Vždyt ten život je tak krátký a už nás za pár let nebudou chtít a mazlit se s námi, tak si to ted užíváme a budeme mít na co vzpomínat. Vždyt to je to nejkrásnější, co člověk může mít. Láska od dětí je tak čistá a pravdivá, jsou upřímní a to na nich miluju. Hezký zbytek víkendu ( jo a ta ložnice vypadá skvěle!)

 8. Jee, vstavat v klidu az se vyspim, to by se mi taky libilo. Ale my mame krasna rana i ted, lina dopoledne s Rozou, kdyz nikam nemusime proste miluju 🙂

  • M.

   Ano, Hani, pokud miminko dovoli lina rana, tak jasne, užívat a užívat:-). Pekny den. M.

 9. Gabriela Vičarová

  Dobrý den je krásný i ty misky jsou super já už tři roky toužím po jejich puntíkovaném zatím to nevyšlo tak uvidím třeba se někdy dočkám hezký den Gábina.

Leave a Reply