Drobné změny

Po hodně dlouhé době jsem byla doma sama. Děti ve škole a školce, manžel na služebce.  Nebojte, nemluvím o jednom týdnu, jen o jednom dni :o).

Večer předtím jsem se bála, že to z nějakého důvodu nedopadne. Barča hlásila, že ve školce holčička zvracela, tak mě hned napadá, co z toho bude, ale vyšlo to. Ráno jsem ještě musela vypreparovat klíště, ale pak už to bylo v mé režii. Jen proč tyhle dny tak rychle letí?

V rámci úklidu jsem pohnula s pár věcmi a hlavně zaplavila obývák květinami.

 

 

 

A tady ukázka, jak to vypadá bez kytiček a s nimi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruj vlasatou i kontryhel mám moc ráda. Jen ruj jsem dala do vázy poprvé a určitě ne naposledy.

 

 

Seznam úkolů byl dlouhý, ani jsem ho celý nezvládla, ale neměly by ty dny být spíš o odpočinku a zábavě? Měly, jenže mně to nejde, když všude kolem spousta věcí, která na ta místa nepatří, a já to za hlavu hodit nedokážu.  Proč nevytřít a neříkat u toho x-krát: “Pozor! Nesmekni se!” Zase mám radost z vykonané práce.  Navíc když ten úklid vydrží i pár hodin. Ale prokládat to pauzami s kafíčkem, to jo, to si neodpustím.

Tak prima dny podle vašeho gusta.

16 Comments

 1. Anonymous

  Krásně sis to vyšperkovala- ruj je úžasná udělá neskutečnou parádu .Kontryhej mám moc ráda.Pěkný den přeji.Hanka

 2. Jee, Marci, takový den je můj sen…:-) A k tomu to mít tak krásné, načančané, uklizené. To pak kafíčko musí chutnat:-) Čím, prosím tě, fotíš? Máš to vždy tak hezky nafocené, že je radost si tvůj blog prohlížet 🙂

  • M.

   Luci, prala bych Tito a ordinovala cas od casu vsem:-). Dekuji moc. Fotim Nikonem D 350? Asi? Ja ani nevim:-DDD. MOzna jsem to oznaceni spletla. Pekny dne. M.

 3. Marci, ta Ruj je opravdu nádherná, to jsem ještě nikdy neviděla, ta by se mi v obýváku taky líbila 😉 A co se týká uklízení, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Chvílemi si připadám, že nejsem normální, když to chci mít doma uklizené. Všichni na mě koukají, že to přeháním 😮 Ale ten uklizený pocit je k nezaplacení a když to ještě i vydrží, hmhm … :-)) Krásný večer D.

  • M.

   Diky, Dani, jinak ruj je pomerne casta a ted takhle hezky kvete, tak koukej kolem sebe, třeba najdes:-). Pekny vecer. M.

 4. Ruj vlasatou vůbec neznám – ani podle jména ani “od pohledu”. Ve váze vypadá úžasně. Já byla včera taky “sama doma” – naplánovala jsem si spoustu věcí, ale stihla jich sotva 1/3. Holt velké oči :-). Potřebovala bych navíc jeden volný den v týdnu, jak teď o víkendech jezdíme na chatu nebo chalupu (jo – nemovitosti jsou naše zhouba ;-)).
  Hezký den

  • M.

   Stano, urcite ji znas, mam jen kvety, ale ma takove hezke penizkove listy vinove barvy. Planovat přes caru mi jde taky:-). Urcite delate dobře ze vyrazite ven a menite místo, i když verim, ze práce je to moc a moc ty nemovitosti udržovat. M.

 5. Nikdy bych nevěřila jak může být kontryhel ve váze dekorativní. Máš to zase moc krásné, Marcelko. Jo vášeň je vášeň:-).
  Krásný víkend
  Henrieta

  • M.

   Dekuji, Henriet, prave kvůli te jeho vlastnosti jsem si jich na zahrade vysadila ještě vic:-). Pekny den. M.

 6. Helena

  Marcelko, naprosto chápu! Den pro sebe se i mě občas sesmekne v to, že si kolem sebe dělám hezky…
  Ta ruj vypadá úžasně!
  Měj hezkou neděli, Helena

  • M.

   Asi nas to ma podobne hodne, pak si to lepe vychutnáme. Ruj je krasotinka, to jo. Hezke dny, Helenko. M.

 7. Marcel, u vás je krásně i bez kytiček, ale kytičky vše rozzáří a ještě víc zútulní. Takže kytičky ano a kdy jindy, když ne teď?
  Také bych potřeboval den pro sebe, ale zatím je v nedohlednu. :o)
  Přeji příjemný týden. D.

  • M.

   Chapu, Dasi, porad litas po svete, ale drzim epsti, at to vyjde:-). Dekuji a hezky den. M.

 8. Květiny nesmí chybět 🙂 Už se těším, až jednou budeme mít větší a světlejší bydlení, teď cokoli dám na stůl působí spíše jako “bordel” a vůbec nevynikne 😀 Tak se kochám u vás 🙂

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )