Distanční týden

První distanční týden je za námi, myšleno ten pracovní. Oproti jaru vidím dvě pozitiva: jednak zkušenosti, o které jsem teď bohatší, ale i fakt, že naše děti zůstávají zatím ve škole, a tak mám na práci klid, takže to vcelku jde.

Našla jsem si i čas na bábovku. No nebylo to jen tak. Objednala jsem si totiž svoji první formu značky Nordic Ware a jsem z ní neskutečně uchvácená!!! Poctivý výrobek, který se skvěle používá. Bábovka z ní vypadla okamžitě, nesmí do myčky, ale umyjete ji vcukuletu, navíc ty všemožné tvary bábovek, co seženete! Prostě pokud jste o ní někdo uvažoval, jděte do ní.

Těsto jsem použila jako na perník s jablky a čokoládou pár příspěvků dříve. Ideální spojení.

…a to je ona, bábovka je o poznání menší, ale to je i menší dávkou těsta,
mám variantu na 2,4 l…

O víkendu se ji chystám péct znova:-).

Mějte pohodové dny ve zdraví.

11 Comments

 1. Bábovkové formy Nordic Ware jsem viděla na různých blozích a diskusích o pečení, mají fakt zajímavé tvary. Já mám keramickou formu, kterou mi koupil před lety manžel k Vánocům a nedám na ni dopustit. A nepeču bábovky zas tak často, aby se mi vyplatilo investovat do další (ne úplně levné) formy. Ale je mi jasné, že ty jsi formě “Nordic” neodolala :D. A bábovku máš krásnou.

  • M.

   Ano, verim, ze ta keramicka bude taky fajn. Ta shoda s Nordic v nazvu je jen nahodna, podotykam:-DDDD. A dekuji, Stano. M.

 2. U nás by taková forma neuspěla, moc bábovky nedělám, ale líbí se mi formy od téhle značky, to zase jo 😉
  Je fajn, že jsi se s tímto zvláštním způsobem výuky sžila, pak jde práce lépe od ruky, že? Do jara jsem slovo “distanční” ani neznala 🙁 Krásný víkend Marci, D.

  • M.

   Dekuji, Dani, no ja verim, ze tu babovku ted budu delat casteji. Pouzivam k vymazani specialni sprej a to je pak vysypavani, ktere me vzdy odrazovalo, mnohem snazsi a rychlejsi. Drzte se, pa. M.

 3. Mě ty novinky teprve čekají od pondělka. On-line výuka a distanční. Jsem ráda; že se celý druhý stupeň nakonec nezavírá. Zatím 🙁
  Forma vypadá nádherně. Už jsem se dívala na jejich stránky. A tvoje bábovka e luxusní!!! Umíš to vždy tak nafotit; že se mi sbíhají sliny. Přeji poklidný víkend.

  • M.

   Dekuji moc, Evi. Kombinovana vyuka distancni a prezencni je jeste vetsi zlo, rekla bych, drzim pesti. M.

 4. Marcel, vybrala jsi krásný tvar, bábovka z této formy vypadá skvěle. Já mám už léta skleněnou a nedám na ni dopustit, ale peču v ní jen několikrát do roka.
  Krásné fotky i aranžmá.
  Přeji pohodový víkend. D.

 5. Marcelko, moc ti přeju, aby to všlo všechno takhle hladce.
  Bábovka je úchvatná, už jsem se na ty formy taky několikrát dívala, zatím žádnou nemám…
  Měj hezkou neděli, Helena

 6. Marcelko, bábovka se ti povedla skvěle. I koupě té formy! … a k tomu ten svícen na čajové svíčky …no nádhera!
  Distanční výuka mě taky čeká. Jen kombinovaně, ale já mám již syna na druhém stupni, takže pohodička a klídek mě nečeká 🙁
  Marcelko, ať se ti z domu dobře učí! Ivnaa

Leave a Reply