Další volné úterý

Zdravím v další den, kdy mám volno. Sice jsem ho započala návštěvou u zubaře, tam teď budu asi častěji a doufám, že se mi zub hezky zahojí, abych předešla resekci, ale jinak už nečekám žádné nepříjemné zážitky, i když i ten zubař proběhl v pohodě. A taková jedna rada pro vás. Možná to tak už praktikujete, ale možná s tím teprve začnete jako já. Všimli jste si, že babičky často krájí ovoce na měsíčky a teprve pak je pojídají? Asi jo. Já se vždy domnívala, že je to proto, že jejich zuby prostě kousky z celého ovoce neukousnou, protézy apod. Minulý týden jsem zjistila, že může být i jiná příčina. Nejde tolik o jablka jako spíš o ovoce s peckou. Zakousla jsem se do nektarinky, mé zuby narazily na pecku a jak jsem ukusovala, jela jsem předními zuby přes ni a kus se mi ulomil. Doktorka mi radila krájet ovoce, půlit, neukusovat z celého, vždyť to je přece jasné! No je, teď už ano.

Na fotkách sice ovoce, ale jablka. Ty si manžel přivezl z míst svého dětství, kam se se synem vydal, aby mu ukázal, kde jezdil na neckách, lezl po skalách a trávil víkendy. Prý pořád chutnají stejně jako tenkrát, před více jak 30 lety:-).

 

 

 

 

 


Tak pohodový den.

8 Comments

 1. Mňam jablíčka, domácí či z farmy jsou nelepší, já ty kupované z obchodu ani nemůžu, hned mi brní jazyk ze vší té chemie 🙁 A i když jich nejím tolik, kolik bych měla a mohla, jsou pro mě úzce spjaté s podzimem, který miluju 🙂 V neděli jsme jich několik natrhali do sklepa a hned mě chytil podzim jako malovaný! 🙂 A se zubem přeju štěstí, není to sranda a není to na chvilku, ale věřím, že budete mít brzy klid 🙂

  • M.

   My ta domaci prave moc často nemame, není je kde skladovat:-(. Pro nas je to vzacnost. A dekuji, Zuzi.M.

 2. Helena

  Marcelko, před lety se mi něco podobného stalo s celozrnným rohlíkem! Naštěstí to nebyla jednička… Nepříjemné, hlavně ať jsi brzo OK!
  A ty tvé úterky, to není vůbec špatné!
  Měj hezký večer, Helena

  • M.

   Rohlik, kdo by to byl řekl? To by me nenapadlo. Jo, uterk yjsou super:-). Mej se hezky, Helenko. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )