Dachstein

…dva dny jsme na něj koukali z našeho apartmánu, třetí jsme na něj konečně vyrazili.

Jeli jsme busem až ke stanici lanovky a byla jsem ráda. Parkoviště tam byla plná a navíc po cestě za cestu platíte poplatek. Lanovku jsme museli předem zamluvit. S ní jsme vystoupali do výšky necelých 3000 metrů n.m. Když kolem nás projela vedlejší kabinka, uvědomili jsme si, jak rychle jezdí, jinak nám to ani nepřišlo.

 

 

Děti se nahoře hned vrhli na sníh, ale protože jsem šikula a nastříkala jsem boty místo impregnací jen nějakou ochranou, Barunka měla boty okamžitě mokré skrz, tak se s manželem záhy odebrali do restaurace, venku bylo kolem 5 stupňů, kde čekali, až si to tam s Honzíkem projdeme.

Dachstein je ohromný masiv vápencových Alp, proto ta barva, nachází se zde ledovec. V blízkosti Dachsteinu si tu velikost uvědomíte silněji, je to působivé.

Prošli jsem se s Honzíkem po visutém mostu, hloubka pod námi byla kolem 400m:-), neodolali jsme ani schodům do prázdna, ty mám zdokumentované na IG. Tuto stezku Sky Walk bych doporučila, ojedinělý zážitek, i když asi ne pro každého:-).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palác ledu byl pro mě naopak trochu zklamáním, asi jsem čekala víc. Za obě atrakce platíte extra, tuto bych si příště odpustila.

 

 

Dachstein je místo, kam míří stovky a tisíce lidí, jde o masovou turistiku. Ač právě tohle nemám ráda, tady mi to až tak nepřišlo. Byl to pro nás nevšední zážitek, ale místo, které mě bavilo nejvíce, byla vlastně destinace, kam jsme zavítali dopoledne před výletem na ledovec. O tom zase příště.

Pěkný den.

6 Comments

  1. Je fajn, že se dá aspoň na chvíli takto nakouknout na ledovec. Pokud jsem to neviděla, nedovedla jsem si to vůbec představit. Vysuté schody a plošiny se mi moc líbí, člověk vidí úplně jinam 😉 Krásné dny Marci, D.

  2. Marci, je zvláštní dívat se na pro mě tak důvěrně známá místa očima někoho jiného 🙂 Děkuji za prohlídku 🙂 My jsme byli na Dachsteinu jen v zimě. Ledová jeskyně se nám líbila, byli jsme tam s rodinou, měli s sebou děti a ty si moc užily focení na ledovém trůně apod. 🙂 K.

    • M.

      V zime si to nedovedu vůbec představit, musí to byt zase zcela jiné. Jinak ty pocity, když někdo pise o miste, které moc dobře znam, chápu, je to tak trochu zvlastni, ale v dobrem slova smyslu:-). M.

  3. Krásné fotky. Někdy bych se tam asi chtěla podívat, i když ta masovost a aktrakce nejsou úplně to, co by mne lákalo. Mám raději jen samotné vrcholky. Ale zážitek asi byl i tak.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )