Čaj…

Jedním z vánočních dárků byla i sada čajů, které mi přivezli kamarádi z Číny. Takže pravý čínský čaj. Čajem mě rozhodně nikdo neurazí, navíc tak dobrým.

Tento týden mám o něco více času, i když jak se to vezme, když mám u sebe Barču, a tak došlo i na první z oné sady. Chtěla jsem si ho vychutnat v klidu, z konvičky, takový malý obřad:-). Začala jsem asi tím nejoblíbenějším – zeleným s jasmínem. Kupuje si je i v ČR, ale tenhle byl o něčem jiném. Jednak byl sypaný, já obvykle tento kupuji v sáčcích, byl více aromatický, výborný.

 

 

 

před a po louhování:

 

 

 

 

 

 

Jsem zvědavá i na ty další.

Jinak si stále vegetíme v ložnici ve třech. Tak si tak říkám, jestli mi to nakonec nebude líto, až se děti zase přesunou do svých postýlek a pokojů. Ne že by mi tam nechyběl manžel, naopak, ale víte, kdy jsou děti nejkouzelnější:-), když spí, odfukují spokojeně vedle vás jako miminka:-). Však ony se mi tam při další možné příležitosti určitě zase vrátí.

Hezký den.

18 Comments

 1. V čajích se vůbec nevyznám. Pár co mi chutnají jsem už měla, ale bohužel nevím, které to byly 😀 Hezký den Marci, D.

 2. Hana

  Taky miluji zelený s jasmínem -to je nyní můj nej ,pak zelený s citronem a mám nový ovocný švestku se skořicí -je výborný….takový oddychový-pohodový. Jelikož kafe vůbec nepiji ,tak čaje to je moje – mám doma cca 30 druhů.

 3. Anonymous

  Tak tenhle příspěvek mě doslova zalil pocitem pohody. Čaj a spokojené spící děti vedle milující maminky…..esence života.
  Pa a hezké dny přeji, Klárka.

  • M.

   Klarko, dekuji, kez by ta pohoda byla casteji:-D, ono to vždy není tak ruzove, ale když pak usnou, tak to je proste nirvana:-). M.

 4. Já čaje piju pořád. Jednak mi nechutná (a vůbec nepiju) kafe a pak, co bych dělala s tím množstvím čajů, co si koupím kvůli přebalům do sbírky, že ? :-). Takže skoro nepiju sypané (které jsou samozřejmě kvalitnější, taky žádný znalec čajů nepije ty pytlíkové), ale těch sáčkových mám doma tolik, že bych si mohla otevřít kantýnu (třeba na poslední dovolené ve Znojmě jsme cestou zpátky zajeli do nejbližšího supermarkteru za hranicemi a koupila jsem si asi 12 krabiček ;-)). Když mi napíšeš adresu, tak ti můžu ze svých nadměrných zásob poslat pár kousků na ochutnání 🙂
  Hezký večer

  • M.

   Stano, dekuji, jsi moc hodna, jen si je pekne všechny vypij:-D. Ja jsme si zase na tebe vzpomněla, protože mam od Vanoc ještě jedny caje – balene, znacka Biogena winter tea, 4 druhy. Mas? Chces prebaly? Pekny vikend. M.

   • Marcelko, díky že na mne myslíš, ale zimní Biogenu mám (to jsou ty z kazety, že? – tu jsem měla taky, dokonce mám o ní článek na blogu)

 5. Mám skoro stejnou konvičku ve žluté,ale zelený čaj od lékařů zakázaný. Taky jsem kilo sypaného-byl to také dárek- věnovala návštěvě při odletu domů. Tak piji černý irský , někdy i s mlékem, jako irové. A taky ovocné čaje, v tomhle sychravém počasí je čaj u zapáleného krbu to nej…moc zdravím a mávám do dálky. Dětem brzké uzdravení!

  • M.

   Marcel, to by me docela zajímalo, proc zrovna zeleny ne, jak naopak slyšela, jak prospesny je, ale verim, ze i irsky bude fajn:-). Hodne pohody. M.

 6. Helena

  Marcelko, krásně nafocená dobrota. Chápu tvé nadšení z kvality, když nám Terka přivezla čaj ze Srí Lanky, taky jsme si to moc užívali… Je to opravdu něco jiného.
  Měj hezký večer, Helena

Leave a Reply