Adventní věnec

Včera začal pro mnohé nejkrásnější čas v roce, i pro mě, ale je pravda, že je to i náročné období na zvládání všech povinností s tím spjatých a hlavně všech možných termínů – besídky, Mikuláš, koncerty atd. No však víte. Přesto se těším jako každý rok.

O víkendu jsem byla sama doma a patřičně jsem toho využila. Sice zápasím s bacilem, ale musela jsem toho hodně stihnout. Nešlo mi to tak rychle a s takovou energií, jako když jsem úplně fit, ale kus práce jsem udělala. Dům jsem musela tak nějak uklidit, abych dovnitř pustila vánoční dekorace, vytvořila jsem dětem balíčky do adventního kalendáře, zabalila jsem dárky /to jsem dělala snad 5 hodin/ a to byl hlavní úkol, protože tolik času a prostoru s dětmi prostě nenajdu a navíc u nás se ještě věří, takže vše musí být tajně. A také jsem tvořila věnce – adventní a na dveře a na plot a taky první těsta a cukroví. No trochu se vytahuju:-), ale bylo toho skutečně moc.

Ze všech důvodů výše jsem některé věci pojala spíš jednoduše. A to i adventní věnec. Předem jsem věděla, že ho umístím na ten malý dřevěný stoleček, že to bude kruh z loňského roku z Bella Rose a že ho podložím něčím zeleným. Chtěla jsem zelené svíčky, mám je, chtěla jsem břečťan, ten jsem nakonec nepoužila, ale zato má náš svícen domeček a stromeček:-). To jsem neplánovala, přišlo to nějak samo. A tady je:

…a nakonec skončil věnec na komodě a na stole je zase něco jiného…
…i to vám někdy ukážu:-)…

Užívejte tento čas plni sil a v dobré náladě.

10 Comments

 1. Marcelko, tak tu sedím a stydím se. Ani těsta, ani zabalené dárky… Jsi fakt dobrá!
  A tvůj svícen, ten se mi moc líbí.
  Přeji krásné a klidné adventní dny, Helena

  • M.

   Tak to urcite ne, Helenko!!! Dnes jsem obdivovala ty hezke adventni vence, myslim, ze je cim se chlubit! M.

 2. Marcelko, svícen se ti moc povedl (akorát já ty svíčky vidím modré :-o). Já dárky nemám ještě nakoupené, natož zabalené (a jak budu manželovi balit košík na houby, což je zatím jediný dárek, který mám, to netuším). Ale těsta jsem o víkendu udělala tři, linecké je už i upečené a od pracen, které pečeme v léty vychytané souhře s manželem, jsem si k PC jen odskočila, takže ty budou dneska hotové.
  Klidný Advent a tě nad bacilem zvítězíš.

  • M.

   Ano, ono mi to svetlo hodilo fotky trochu do modra:-(, ale jsou zelene:-). Pomocnika na peceni cukrovi tedy hodne zavidim! A kosik je urcite bezva darek. Hezke dny, Stano. M.

 3. Marcel, ty teda jedeš. Jak to všechno stíháš? Také jsem udělala kus práce, ale balit dárky jsem opravdu nestihla. A hlavně je ještě všechny nemám. Ale pekla jsem perníčky a nazdobila chaloupku. :o)
  Svícen s domečkem i celé aranžmá na stole je moc krásné, opět Ti vše ladí.
  Ještě jednou Ti děkuji za kód k výhře z Bella Rose, už jsem si stihla objednat. Ono se tam to vánoční zboží nějak rychle vyprodává. :o)
  Měj klidný adventní čas a brzy se uzdrav. D.

  • M.

   Daso, chaloupku obdivuji u všech, tu ja nedelam. A dekuji, no když to miluješ, cas si najdes:-). A jsem rada, ze jsi rada:-). M.

 4. Anonymous

  Dobry den, jak to delate, kdyz chteji deti tvorit s Vami? Vim, jak probiha veskere dekorovani u nas – deti se uz dlouho dopredu tesi na vyrobu vence a jinych dekoraci..a je pak pro me docela obtizne udrzet to v nejake mire, aby byly spokojeny esteticky jak deti tak ja:) Prece jen nechci, aby to u nas vypadalo jak ve skolce, ale zaroven jsem moc rada, ze se deti s takovou chuti podileji na vytvareni domova.

  • M.

   Dobry den, uplne vam rozumim. U nas je to tak, ze deti mi do toho moc nemluvi, syn není tvorilek v podstate vůbec, dcera v trochu jinem oboru, když uz…pranicka apod. Tam ji nechavam naprosto volnou ruku. Když pomahaji s pecenim, taky. Ze to není “dokonale” z našeho pohledu dospelaku, mne nevadi, protože ono to vlastne dokonale je:-). Mozna bych deti nechala tvorit sve výrobky a ty pak vystavovala u nich v pokoji apod.:-). Hezke dny. M.

Leave a Reply