Adventní kalendáře

Dočkali jsme se, první adventní neděle je tu.

Dnes vám ukážu adventní kalendář, ale kdo sem chodí pravidelně, ví, v jakém duchu u nás bývají, letos to máme úplně stejně, na stejném místě.

Děti hned ráno zamířily na obvyklé místo a našly něco malého v první kapsičce. Trochu jsem se bála, že Barča nebude respektovat pravidlo jeden balíček jeden den, ale nemá s tím problém.

 

 

 

 

V pátek jsme se vydali na Mikulášské představení do Městského divadla v Mladé Boleslavi. Kdo sleduje Instagram, už ví, jaké byly moje dojmy. Foťák jsem nebrala a litovala jsem. Putovali jsme divadlem. Doprovázeli nás herci, kteří pomocí koled a kratších scének vyprávěli dětem příběh Ježíška. Cestu jsme zakončili na jevišti, kam i letos zavítal Mikuláš, čert i anděl. Bylo to celkově hrozně milé a příjemné a hlavně ČESKÉ. Ocenila jsem, že v nadílce převládalo ovoce, nebyla tam ani jedna ta čokoláda nečokoláda.

Velkým zklamáním naopak je výzdoba v Mladé Boleslavi. Světla jsou na každém stromu, je to až přespříliš. O něco horší je to ještě hned vedle divadla, kde je osvětlený řetízák, ruské kolo, milion světel a k tomu Kája zpívající vánoční písně. Ptám se PROČ!? Byla jsem z toho mírně v šoku. O to větším pohlazením a vrácením do vánoční atmosféry bylo mikulášské divadlo. Já jsem se tam hezky naladila a začala těšit na silvestrovské představení. Ale pěkne popořadě. Nejdříve si chci užít advent:-).

I vy mějte hlavně pohodové dny ve zdraví se svými blízkými.

18 Comments

 1. Marcelko, krásné adventní kalendáře….
  S výzdobou na Výstavišti s Tebou musím souhlasit , ještě jsem neslyšela žádné kladné odezvy…opravdu jak se říká, méně je někdy více…
  Užívej v klidu a pohodě adventní čas.
  Jana

 2. Mně stačilo projít jednou nákupní centrum Chodov – ještě před Adventem a měla jsem pocit, že mám těch světel a hudby až nad hlavu.
  Adventní kalendář mám u nás jen já – rovnou dva čajové. A pilně odpíjím, aby byly přebaly do sbírky 😉
  Hezký zbytek neděle

 3. Marcelko, tak ten kalendář je dokonalý a opravdu moc se mi líbí. Chtěla bych být ještě malá, teda malá jsem pořád, ale malá jako dítě. Každý den bych se těšila, co nového bude v další kapsičce. Nádhera.
  Přeji krásnou neděli. D.

 4. Anonymous

  Marci, to jsou ale roztomilé adventní kalendáře. Opravdu radost pohledět. S výzdobou v naší obci to je naštěstí tak akorát, ale na vesnici je to zkrátka víc na pohodu 🙂 Krásný advent A.

  • M.

   Dekuji, a souhlasim, na vesnicích se nemůžou tak rozjet finacne a ono lepe:-). Jsme take z vesnice, MB mame kousek. Pekne dny. M.

 5. Marci, v centru Ostravy to vypadá úplně stejně. Ruské kolo, blikající a řvoucí cosi, svítí kde co. Nechápu to. Hlavně si říkám, kde se vytratilo to kouzlo Vánoc. Je to na nás co si k sobě pustíme. Hezký adventní večer D.

  • M.

   Taky? Asi nejaky trend? V mem okoli to mají všichni jako ja, tak komu se tohle libi? Ale nenechame si to zkazit:-). Pekny vecer. M.

 6. Helena

  Moc krásné kalendáře, Marcelko!
  A výzdoba měst – jak čtu, Mladá Boleslav jedničku zjevně nedostane.
  Měj krásný večer, Helena

 7. Alena Vyskočilová

  No, vidíš, pre mňa geniálne spojenie košíka a svetelnej reťaze, mám oboje:-)
  Dík za inspiráciu, pa!

 8. Zase jedny z těch originálních 🙂 Skvělé! 🙂 Já si užívám i v mém věku alespoň ty klasické, z obchodu…tento rok mi byl nadělen jeden s polonahým chlapíkem, prý abych si nepřipadala úplně jako dítě 😀 Nestěžuju si ;-D

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )