Adventní čas…

právě začíná.

Pro mě jedno z nejhezčích období v roce. Miluju to zdobení, chystání, nákup i balení dárků, všechna ta světýlka všude kolem, vůni cukroví, koledy, vánoční trhy, sníh, pokud v tomto období je, vůni svařáku i punče, i když je nepiju, bramborový salát, to, jak si známí v ulicích potřesou rukou s přáním všeho dobrého, prostě vše, co je s tímto obdobím neodmyslitelně spjato. A vše je pak korunováno jiskřičkami v očích dětí, které se na Štědrý den dostaví u stromečku a dárků. Užívám si období, kdy děti ještě věří na Ježíška. Je to jediná lež, kterou jsem ochotna dětem říkat. Baví mě vše na tento výjimečný den chystat a užívat si ty momenty s rodinou.

header_zima-7

 

header_zima-6

 

header_zima-11

 

header_zima-5

 

header_zima-110

Samozřejmě i můj foťák bude v tomto období při ruce a já se budu snažit vám některé momenty tady zprostředkovat.

Užívejte si tento čas s těmi nejbližšími, pokud možno v co nejmenším shonu, ale hlavně ve zdraví.

Krásné adventní období vám přeji.

podpis_V1

16 Comments

 1. Alena Pojerová

  Drahá Marcelko.Nasávám tu krásnou atmosféru.Letos poprvé se mě stalo v mých 65letech,že jsem dávala výzdobu z povinnosti.Máme to s mužem tak,že od svých raných let,pořád předěláváme,máme rádi nové věci,serepatičky-jak říká muž výzdobě.Nevím co se to stalo.Jednou moje mamka když jí bylo přes 80 řekla,tak ani nevím jestli mám výzdobu dávat.A mě se to stalo tak brzy.Snad to přejde.PááááAlibabka

  • M.

   Alibabicko, ono to asi casem prichazi, moje babicka to ma podobne, a to je zdobilek, clovek si to uzije urcite i bez extra vyzdoby;-). Krasne dny a dekuji. M.

 2. To vše je přesně to, co mám na Vánocích taky ráda. Užij si adventní čas v krásné pohodě. Hezkou sobotu Marci D.

 3. Anonymous

  Zdravím Marcelko, já to miluju i s trochou toho nervu, že nestíhám :-). Fotky se moc povedly, Kája.

  • M.

   Ono to k tomu asi tak nejak neodmyslitelne patri, uplne se tomu nevyhnu ani ja, ale stejne me to bavi:-). Diky, pekny den. M.

 4. Krásně napsáno. Adventní čas mám také moc ráda, možná to čekání a přípravy o trochu víc, než samotné vánoce 🙂 Hezký první adventní víkend, Jana

 5. Martina Puchingerová

  Miluju taky tento čas, kdy je sice předvánoční šílenství v obchodácích, ale naší rodiny se to tady u nás na Šumavě opravdu moc netýká. Ano ve městě je spousta lidí, u nás na poště je také šílený blázinec, ale jedu nakoupit jen jednou a nakoupím vše. Dárky sháním postupně a Vánoce si můžeme opravdu užívat v klidu a v přírodě. Těšíme se každý rok, jak nasbíráme kaštany, žaludy, staré tvrdé rohlíky a chleba a pokračujeme v tradici, kterou započal můj děda se mnou a chodíme na Štědrý den krmit srnky a zvířátka do lesa. Máme tašek, že vypadáme jak bezdomovci(možná to i ti bezdomovci v lese sní, kdo ví?) ale těší nás u srdce, že zvířátka budou o Štědrovečerní večeři hodovat s námi. Vzpomeneme si na děti, kteří nemají to štěstí jako ty naše a máme krásné Vánoce. I Vám přeji krásný adventní čas Marcelko.

  • M.

   Martinko, presne tak, o tom spis by mely Vanoce byt. Kdyz jsem byvala u rodicu, take jsem chodivali do lesa:-). Tak hezke dny a dekuji. M.

Leave a Reply